Zverejňovanie

Prebieha štatistické zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach

Štatistický úrad SR v roku 2021 realizuje v súlade s projektom Európskej únie  Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov. Cieľom štatistického zisťovania je zistiť úroveň vybavenosti a zručnosti obyvateľstva a schopnosť využitia týchto technológií.

Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2021 vybraných viac ako 170 samospráv, medzi nimi aj  mesto Nové Mesto nad Váhom. Do zisťovania je zaradených 5060 domácností.

Zisťovanie sa uskutoční od 15. apríla do 31. júla 2021.

V tomto období vybrané domácnosti v našom meste navštívi zamestnanec Štatistického úradu SR poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením. Všetky informácie a názory, ktoré nám v rámci tohto zisťovania domácnosti poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Ochranu dôverných štatistických údajov upravuje zákon č, 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike v znení neskorších predpisov a ochranu osobných údajov Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov (ďalej len „nariadenie"). Za ochranu dôverných aj osobných údajov zodpovedá Štatistický úrad Slovenskej republiky, ktorého zamestnanci sú viazaní mlčanlivosťou o všetkých štatistických údajoch a osobných údajoch, ktoré sa pri svojej práci dozvedia.

Podrobnejšie informácie sa môžete dozvedieť na stránke Štatistického úradu SR na adrese www.statistics.sk alebo telefonicky na telefónnom čísle 032/7460 292.

Vážení občania, obraciame sa na Vás so žiadosťou o spoluprácu pri realizácii uvedeného zisťovania. Za Vašu ochotu, ústretovosť i porozumenie Vám ďakujeme