Žiadosť o pridelenie nájomného bytu

Žiadateľom o pridelenie nájomného bytu môže byť len občan, ktorý :

• dovŕšil 18 rokov veku, alebo nadobudol spôsobilosť na právne úkony uzatvorením manželstva v zmysle osobitných právnych predpisov
  • má trvalé bydlisko na území mesta Nové Mesto nad Váhom

K žiadosti o pridelenie nájomného bytu je žiadateľ a osoby, ktorých príjmy sa posudzujú spoločne povinný po vyzvaní doložiť:

1. doklad preukazujúci schopnosť platiť nájomné a služby spojené s užívaním bytu (pracovný pomer, osoba samostatne zárobkovo činná, poberanie podpory v nezamestnanosti, dávok v hmotnej núdzi, dôchodku, materského príspevku)
  2. u žiadateľov o bezbariérový nájomný byt, posudok o tom, že žiadateľ alebo člen rodiny je občanom s ťažkým zdravotným postihnutím uvedeným v prílohe č. 4
  3. doklady potrebné na posúdenie žiadosti ( napr. právoplatné rozhodnutia súdu o výživnom, o rozvode a iné dokumenty ovplyvňujúce posudzovanie žiadosti)
  4. v prípade nájomných bytov, na výstavbu ktorých je poskytnutá dotácia na rozvoj bývania je žiadateľ povinný doložiť svoj mesačný príjem a príjem osôb s ním bývajúcich, ktorých príjmy sa posudzujú spoločne podľa osobitného predpisu platného k 31. decembru predchádzajúceho kalendárneho roka.  Mesačný príjem sa vypočíta z príjmu za predchádzajúci kalendárny rok ako podiel tohto príjmu a príslušného počtu mesiacov, počas ktorých príjem poberal.

Podmienky a spôsoby prideľovania nájomných bytov sú uvedené vo všeobecne záväznom nariadení VZN č. 3/2010 o spôsobe prideľovania nájomných bytov.

Elektronické formuláre:

Kto vybavuje

Referát pre sociálne veci a správu bytov, Klientske centrum

Mgr. Katarína Radzová

• tel.: 032/7402 126
  • e-mail: katarina.radzova@nove-mesto.sk
  • Klientske centrum

Predpis, VZN:

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Nové Mesto nad Váhom č. 3/2010 o spôsobe prideľovania nájomných bytov