Projekt č. 7/2025 - Klub spoločenských hier

Projekt č. 7/2025 –Klub spoločenských hier

Názov projektu: Klub spoločenských hier

Žiadateľ o dotáciu: Sebastian Jakub Machel, BA
Oblasť podpory: kultúra a šport
Zámer a cieľ projektu: Cieľom projektu je vytvoriť materiálno-technické zabezpečenie novovznikajúceho Klubu spoločenských hier a zriadiť portfólio hier, ktoré budú môcť mladí ľudia hrávať na pravidelnej báze. Vznikne tak priestor, kde mladí ľudia Nového Mesta nad Váhom a ich rodiny budú mať možnosť si počas herných poobedí a víkendov zahrať spoločenské hry, tráviť zmysluplne svoj voľný čas a socializovať sa. Našim zámerom je vzbudiť v mladšej generácii záujem tráviť svoj voľný čas v spoločnosti prostredníctvom hrania spoločenských hier. Spoločenské hry sú v dnešnej dobe stále populárnejšie, utužujú vzťahy v kolektíve. Vďaka nim mladí ľudia rozvíjajú svoje sociálne zručnosti, kritické myslenie a spoluprácu. Súčasťou klubu bude možnosť zapožičania si hier na určitý čas, učenia sa hier, súťaženia medzi sebou v turnajoch a 3D tlače rôznych doplnkov k hrám. Okrem iného sa budú v priestoroch klubu poriadať workshopy (napr. maľovanie figúrok a prednášky), predstavovanie nových hier a iná spolupráca s vydavateľstvami hier. Klub bude voľne prístupný mládeži a rodinám s deťmi na pravidelnej báze.

Participácia verejnosti: Široká verejnosť bude mať možnosť zapojiť sa do činnosti herného klubu. Dáme možnosť priniesť svoju hru a učiť ostatných. Rôznorodou vekovou štruktúrou zabezpečíme zlepšenie medzigeneračnej komunikácie napríklad dieťa-rodič, dieťa-teenager. Personálne zabezpečenie:
- koordinátor Mestského mládežníckeho parlamentu
- projektová manažérka Mestského mládežníckeho parlamentu
- 10 členov Mestského mládežníckeho parlamentu
Počas aktivít budú dobrovoľníci (členovia Mestského mládežníckeho parlamentu) zabezpečovať samotnú organizáciu aktivít. Počas pravidelných herných poobedí a víkendov budú zabezpečovať vysvetľovanie pravidiel, priebeh hier a odporúčanie hier podľa záujmov návštevníkov. Počas prednášok a workshopov sa budú sústreďovať na samotnú prezentáciu témy, na podrobné zodpovedanie dotazov a praktickú pomoc návštevníkom.

Miesto a termín realizácie projektu: Námestie Slobody 1, 91501 Nové Mesto nad Váhom
(priestory mestského mládežníckeho parlamentu), február až december 2025

Celkové náklady na projekt v eur:  2 500,- eur
Požadovaná výška podpory v eur: 2 500,- eur