Projekt č. 4/2025 – Mestský letný tábor

Názov projektu: Mestský letný tábor 2025

Žiadateľ o dotáciu: Združenie sv. Petra Fouriera
Oblasť podpory: kultúra a šport
Zámer a cieľ projektu: Mestské letné tábory organizuje Združenie sv. Petra Fouriera (predtým Nadácia sv. Petra Fouriera) v spolupráci so Spojenou školou sv. Jozefa (predtým Základná škola a Gymnázium sv. Jozefa), v minulosti aj súbežne s pobytovými letnými tábormi už niekoľko desaťročí. Za toto obdobie sa táborov zúčastnilo množstvo detí, mladistvých a animátorov. Cieľovou skupinou sú deti a mládež vo veku od 6 do 18 rokov. Účasťou v tábore dostávajú možnosti pre zmysluplné trávenie voľného času, získanie nových zručností a ich vlastnú osobnostnú formáciu. Práca animátorov je založená na dobrovoľníckej báze, bez nároku na akúkoľvek odmenu. Animátori tak svojou prítomnosťou a aktivitou ukazujú deťom a mladým hodnotu altruizmu a zmysel pre spoločné dobro.

Participácia verejnosti: Organizátori aj realizátori projektu (spolu cca 30 osôb) sú doňho zapojení v rámci dobrovoľníckej činnosti, bez nároku na akúkoľvek odmenu. Spolu je v rámci projektu odvedených minimálne 1000 hodín dobrovoľníckej práce.
Miesto a termín realizácie projektu: Klčové, Nové Mesto nad Váhom, realizácia od 1.6.2025 do 31.8.2025
Celkové náklady na projekt v eur:  4 750,- eur
Požadovaná výška podpory v eur: 2 500,- eur
Účel použitia dotácie: stavebnicová 3D tlačiareň, hrnčiarsky stroj, motorická hra, edukačné hudobné ihrisko, veža na hranie, pamätné predmety za účasť v tábore, strava pre deti a animátorov