Projekt č. 2/2025 – Detské ihrisko

Názov projektu: Detské ihrisko

Žiadateľ o dotáciu: Združenie rodičov pri ZŠ Tematínska
Oblasť podpory: životné prostredie
Zámer a cieľ projektu: Vybudovanie detského ihriska/oddychovej zóny, ktoré bude súčasťou zelenej zóny. Žiaci budú mať viac možností tráviť voľný čas počas pobytu v ŠKD a tiež sa rozšíria kapacity detského ihriska pre deti z blízkeho sídliska a priľahlých ulíc s rodinnými domami. Rozvoj telesných síl, hra so sociálnym obsahom. Realizáciou tohto projektu v priestoroch ZŠ sledujeme tieto základné ciele:
a) Vybudovanie moderného detského ihriska, ktoré bude súčasťou zelenej oázy – oddychovej zóny, ktorá sa postupne buduje. Rozšíria sa tak možnosti využívania voľného času detí, zušľachtenie a prispôsobenie areálu konkrétnym vyučovacím hodinám, mimotriednym a mimoškolským aktivitám.
b) Sprístupnenie areálu obyvateľom časti mesta, ktorí bývajú, poprípade budú bývať v spádovej oblasti školy. V tejto oblasti sa realizuje bytová výstavba a dochádza k neustálemu rozrastaniu obytnej časti. Naším cieľom je ponúknuť žiakom, ako aj celej komunite priestor na trávenie voľnočasových aktivít.

Participácia verejnosti: Na realizácii daného projektu sa zúčastnia žiaci, rodičia, učitelia i dodávateľ detského ihriska a Technické služby mesta. Do prípravy a realizácie projektu sa zapoja aj pedagogickí zamestnanci školy, ktorí sa budú v spolupráci so žiakmi podieľať na projekte a udržiavať ho. Rada rodičov prispeje finančnými prostriedkami, ale aj odpracovaním dobrovoľníckych hodín a dodávateľ detského ihriska zabezpečí dodanie, montáž a certifikáciu detského ihriska. Technické služby mesta pomôžu s potrebnými výkopovými prácami.

Miesto a termín realizácie projektu: Areál Základnej školy, Tematínska ulica č. 2092, časť pred pavilónom ŠJ, Zelená oáza pokoja, realizácia od 2.5.2025 do 24.10.2025

Celkové náklady na projekt v eur:  3 600,- eur
Požadovaná výška podpory v eur: 2 500,- eur
Účel použitia dotácie: preliezky a šmykľavky, zeleň, podklad na suchý potok