1.2.2008

ZASE JE NÁS MENEJ

Tradičný pokles počtu obyvateľov nášho mesta sa potvrdil i tentoraz. Kým k 31. decembru 2006 malo 20 530 obyvateľov, na konci vlaňajška ich bolo o 139 menej - celkovo 20 391. Na tomto nepriaznivom trende sa podpísali viaceré skutočnosti: vyšší počet úmrtí ako narodení a viac odhlásení ako prihlásení sa k trvalému pobytu v našom meste.

29.1.2008

Zverejnenie zmluvy o dielo na dostavbu 3. etapy zimného štadióna 2

Zverejnenie zmluvy o dielo medzi Objednávateľom – Mesto Nové Mesto nad Váhom a Zhotoviteľom – Izotech group s.r.o. na dostavbu 3. etapy zimného štadióna so súhlasom oboch zmluvných strán.

Zimný štadión - reakcia na negatívny mediálny príspevok
28.1.2008

Zimný štadión - reakcia na negatívny mediálny príspevok

Vážení návštevníci internetovej stránky Mesta Nové Mesto nad Váhom,
nedá mi nezareagovať na príspevok v televíznych médiách i v Novom čase 24.1.2008 týkajúci sa výstavby krytého zimného štadióna v našom meste.
Nie je to po prvýkrát, keď redaktori televíznych a iných médií z poskytnutého rozhovoru vytvoria dokument, ktorý navádza televízneho diváka i čitateľa k pochybnostiam o uverejnenej veci a občana, ktorý rozhovor poskytol, stavajú do zlého svetla. V skutočnosti, akým spôsobom získavajú informácie do svojich príspevkov, sú mnohokrát v rozpore s elementárnymi pravidlami slušnosti. Prípad z 23. januára 2008 nebol výnimkou. Som presvedčený, že redaktori a pracovníci televíznych médií v tento deň hľadali v našom meste senzáciu, na ktorú však nebol dôvod. Ak sa chceli dopátrať pravdy, mali možnosť hľadať ju na iných miestach a iným spôsobom.

KRST MINIIHRISKA
30.11.2007

KRST MINIIHRISKA

28.11.2007 odovzdal primátor mesta Ing. Jozef Trstenský za účasti zástupcov slovenského futbalového zväzu do užívania nové futbalové miniihrisko, ktoré Mesto Nové Mesto nad Váhom vybudovalo v rámci projektu SFZ Miniihriská 2007. Krstným otcom nového ihriska sa stal Dušan Bartovič, bývalý československý futbalový reprezentant.
Otváracím zápasom bolo priateľské futbalové stretnutie starších žiakov AFC Nové Mesto nad Váhom a žiakov Myjavy.

14.11.2007

Vydávanie tabliet JODIDU DRASELNÉHO

V zmysle Spoločného usmernenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky na zabezpečenie vykonania výdaja profilaktík pre obyvateľstvo v oblasti ohrozenia okolo jadrových zariadení Jaslovské Bohunice Vám budú v termíne od 15.11.2007 do 14.12.2007 vydávané nové profilaktiká (JODID DRASELNÝ). Profilaktiká vydané v minulom období stratili svoju platnosť uplynutím rerspiračnej doby.

8.10.2007

KOMUNIKÁCIE V POZORNOSTI MESTA

V súčasnosti vrcholí rekonštrukcia povrchu Ul. Hviezdoslavovej v časti od rozostavaného kruhového objazdu pri Považane až po jestvujúcu kruhovú križovatku pri gymnáziu.

6.10.2007

MESTO VZDALO HOLD PRÁCI UČITEĽOV

Práca učiteľa je dnes náročná. Bola vždy, ale v súčasnosti je učiteľský chlebíček oveľa tvrdší. O to viac teší, že naše mesto nezabúda na ľudí, ktorí svoj život zasvätili tejto profesii a pri príležitosti Svetového dňa učiteľov, ktorý UNESCO vyhlásilo na 5. októbra, tých najlepších každoročne oceňuje. Nebolo to inak ani tento rok.

HOTOVO! DO KONCA ROKA
4.10.2007

HOTOVO! DO KONCA ROKA

Áno dostavbe zimného štadióna povedali poslanci na mimoriadnom zasadaní MsZ. Toto svoje stanovisko potvrdili i na ostatnom snemovaní začiatkom septembra. Realizácia III. etapy mohla teda začať.

4.10.2007

ZLATÝ OSTEŇ DO MICHALOVIEC

Téma Automobil a súčasnosť oslovila vyše 30 karikaturistov z celého Slovenska. Nižší počet účastníkov XIV. ročníka bienále kresleného humoru a satiry vrchovato nahradila vysoká kvalita väčšiny súťažných prác ako aj ich množstvo.

S PODPOROU EÚ MODERNIZÁCIA ŽELEZNÍC

S PODPOROU EÚ MODERNIZÁCIA ŽELEZNÍC

Jedným zo strategických cieľov SR v procese európskej integrácie je napojenie na európsku dopravnú sieť. Požiadavka modernizácie vybraných železničných tratí vychádza z koncepcie európskych dopravných koridorov definovaných na II. Paneurópskej konferencii ministrov dopravy r. 1994. Vzhľadom na to, že sa táto problematika týka aj nášho mesta , iste bude záujímať aj našich čitateľov , čo sa vlastne deje.

ŠTVRŤSTOROČNICA KLUBU DÔCHODCOV

Činnosť seniorov už beží na plné obrátky. Vtomto mesiaci sa ponesie v znamení Mesiaca úcty k starším a štvrťstoročnice existencie klubu dôchodcov .

Z AKTIVÍT DOCENTA JÁNA BIELIKA

Novozriadená Fakulta zdravotníctva Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TU AD) v Trenčíne má od začiatku septembra svojho prvého dekana. Na základe výsledkov výberového konania sa ním stal Novomešťan doc.MUDr. Ján Bielik, CSc., doterajší riaditeľ Ústavu zdravotníctva a ošetrovateľstva TU AD.

2.10.2007

V MESTE NOVÁ ZAHRANIČNÁ INVESTÍCIA

Nie je žiadnym tajomstvom, že mesto sa snaží výhodne speňažiť svoj lukratívny pozemok medzi bývalým Saturom a Western barom p. Š. Hofmanna.

2.8.2007

Internetové pracovisko v knižnici

Počas prázdnin sa v júli v mestskej knižnici realizoval národný projekt MK SR Informatizácia knižníc, do ktorého novomestskú knižnicu vybrali roku 2005.