VÝZVA PRE AKTÍVNYCH MLADÝCH ĽUDÍ - EUROINKUBÁTOR

INKUBÁTOR
Výzva pre aktívnych mladých ľudí  - EUROINKUBÁTOR

V Novom Meste nad Váhom sa zakladá Klub mladých manažérov - môže sa zapojiť každý žiak 2. stupňa základnej a každý študent strednej školy

Žiaci a študenti sa môžu podieľať na aktivitách projektu Euroinkubátor, v ktorom majú možnosť získavať počas štúdia pracovné zručnosti a tým podporovať zamestnateľnosť absolventov v budúcnosti.

Prvými aktivitami budú:
1.    Spolupráca na tvorbe priestorovej mapy Slovenska (s postupným rozšírením na Európu) pozostávajúcej z miniatúr dominánt jednotlivých regiónov. Projekt začali realizovať mládežníci z Turca (Mošovce, Borcová), kde už začala vznikať táto mapa. Spoločným úsilím má vzniknúť najväčšia učebná pomôcka na svete – obrovská priestorová mapa Turca, Slovenska a napokon aj Európy. Myšlienka vzbudila pozornosť niekoľkých zahraničných škôl a tri z nich (v Maďarsku, Švédsku a Portugalsku) už prejavili záujem o spoluprácu. Naším zámerom je začleniť do nej aj náš podjavorinský región zhotovením typických dominánt v miniatúrnej podobe a tak zviditeľniť náš kraj na Slovensku aj vo svete.
2.    Tvorba tzv. Živej knihy o rodnom meste a kraji. Zámerom vzniku tejto knihy je bližšie zoznámiť mladú generáciu s jej rodným krajom -  jeho mestami a obcami, osobnosťami verejného života a ľuďmi, ktorí svojou činnosťou mládež podporujú.

O ďalších aktivitách klubu mladých manažérov budeme informovať prostredníctvom internetovej stránky mesta a na stretnutiach mládežníckeho parlamentu mesta Nové Mesto nad Váhom, ktorý vyvíja činnosť pod záštitou centra voľného času a sídli v priestoroch centra na Štúrovej ulici č. 31 (bývalá 1. ZŠ).

Aby sa projekt rozbehol naplno, je potrebná aktívna účasť mládeže. Aktívne členstvo a práca v manažérskych kluboch prinesie mladému človeku množstvo praktických skúseností a zábavu. Študenti, ktorí sa budú podieľať na tvorbe maximapy Európy, sa pokúsia o zápis do Guinnessovej knihy rekordov a navyše budú v kontakte so skupinami dobrovoľníkov z celého Starého kontinentu.

Informácie o celom projekte sú dostupné na www.euroinkubator.euwww.ozkmm.eu . Ak si pozriete videozáznam z otvorenia Euroinkubátora na www.euroinkubator.eu, utvoríte si lepšiu predstavu o projekte priestorovej mapy.

V prípade záujmu o členstvo alebo bližšie informácie kontaktujte vedúcu klubu pre Nové Mesto nad Váhom na e-mailovej adrese adrese:

Danka Madžová
cvc-nmnv@stonline.sk