VÝSLEDKY XVII. FESTIVALU ANIČKY JURKOVIČOVEJ

Titul LAUREÁT Festivalu Aničky Jurkovičovej pre rok 2014, pamätnú plaketu A. Jurkovičovej, vecnú cenu primátora mesta Nové Mesto nad Váhom Ing. Jozefa Trstenského a odporúčanie na účasť do otvorenej časti celonárodnej divadelnej prehliadky - Scénickej žatvy v Martine, ako aj pozvánku k účasti na Festival Zuzany Kardelisovej v Kysáči, získalo: Hriňovské divadlo z Hriňovej za inscenáciu hry Metamorfózy ženy, pod ktorú sa autorsky podpísala zároveň aj hlavná predstaviteľka Maja Zdurna Fabriková.

Ocenenie za najlepší ženský herecký výkon si odnesie Maja Zdurna Fabriková za postavu Ženy v inscenácii Metamorfózy ženy v podaní Hriňovského divadla, Hriňová.

Ocenenie za najlepší návrh scény sa udeľuje Miroslavovi Benkovi za scénu v inscenácii Krčma na hlavnej hradskej v podaní Slovenského divadla „VHV“ Stará Pazova, Srbsko.

Ocenenie za talentovaný a pozoruhodný ženský herecký výkon porota udelila Dáši Reisingerovej za stvárnenie postavy Dáši v inscenácii hry Kataríny Herákovej: Ellen v podaní Divadla na zastávke z Bratislavy.

Ocenenie za talentovaný a pozoruhodný mužský herecký výkon sa udeľuje Vladimírovi Verešovi za postavu Feďa v hre Krčma na hlavnej hradskej v podaní Slovenského divadla „VHV“ Stará Pazova, Srbsko.

Ocenenie za talentovaný a pozoruhodný mužský herecký výkon sa udeľuje Jánovi Šarkézymu za postavu Tichona Jevstignejeva v hre Krčma na hlavnej hradskej v podaní Slovenského divadla „VHV“ Stará Pazova.

Ocenenie za hudobnú zložku v Lýsistrate - Vzbure žien sa udeľuje Viere Šustekovej a Petrovi Kavickému.

Ocenenie za vynikajúcu súhru ženskej časti v Aristofanovej antickej komédii: Lýsistrata – Vzbura žien sa udeľuje umeleckému súboru Záhoráckeho divadla zo Senice.

Pamätný list Matice slovenskej a ceny: zástupkyne primátora mesta PhDr. Kvetoslavy Hejbalovej a Národného osvetového centra v Bratislave za šírenie slovenskej kultúry v zahraničí sa udeľuje Divadelnej sekcii Kultúrno-umeleckého strediska Zvolen v Kulpíne, Srbsko za uvedenie inscenácie hry Ivana Holuba: Pohreb.
Divadelný súbor dostane aj Medailu Matice slovenskej ako ocenenie za progresívny vývin súboru.

Pamätný list Matice slovenskej a ceny: MO MS v Novom Meste nad Váhom a Národného osvetového centra v Bratislave za šírenie slovenskej kultúry v zahraničí sa udeľuje Slovenskému divadlu „VHV“ v Starej Pazove, Srbsko za uvedenie inscenácie hry Krčma na hlavnej hradskej, ktorú podľa predlohy A. P. Čechova upravil Miroslav Benka.

Pamätný list Matice slovenskej a ceny: MO MS v Novom Meste nad Váhom a Národného osvetového centra v Bratislave za šírenie slovenskej kultúry v zahraničí sa udeľuje Ochotníckemu divadlu KIS Kysáč zo Srbska za uvedenie inscenácie hry Branislava Čemana a Svetlany Gaškovej: Klietka.