Vyjadrenie vedenia mesta k tragickej nehode na pretekoch veteránov

Vyjadrenie vedenia mesta k tragickej nehode na pretekoch veteránov

Vedenie mesta Nové Mesto nad Váhom vyjadruje úprimnú ľútosť nad tragickou udalosťou, ktorá sa stala počas tréningových jázd na 12. ročníku Majstrovstiev Európy oldtimerov poriadaných v našom meste.

Len ťažko sa hľadajú slová, ktorými chceme vyjadriť hlboký žiaľ nad stratou mladých ľudských životov a zároveň vysloviť túžbu v skoré uzdravenie zraneným osobám.

Všetkým pozostalým a ich rodinám vyjadrujeme úprimnú sústrasť v ťažkej životnej situácii pri strate svojich najbližších, v ktorej sa náhle ocitli a prajem im veľa vzájomnej lásky a súdržnosti, aby prekonali obrovský smútok v ich srdciach a našli silu ísť ďalej životom.

Napriek snahe organizátorov o bezpečný priebeh podujatia došlo k nešťastnej tragickej nehode, ktorá ukončí tradíciu konania Majstrovstiev Európy oldtimerov v našom meste.

Nejednalo sa o klasické rýchlostné preteky, ale o jazdu pravidelnosti, čiže nezvíťazil ten, kto bol prvý v cieli, ale ten, kto jazdil najrovnomernejšie. Automobily predvádzali exhibičné ukážkové jazdy, v žiadnom prípade sa nejednalo o preteky, tak ako ich poznáme z iných motoristických súťaží.

Príčiny tragickej udalosti a miera zavinenia jednotlivých osôb je predmetom vyšetrovania príslušných policajných orgánov.

Ešte raz vyjadrujeme hlbokú ľudskú ľútosť nad tragickou udalosťou a svoju úprimnú spoluúčasť pozostalým a zraneným.

Dňa : 13.augusta 2012                                                         Ing. Trstenský Jozef

primátor mesta

email : primator@nove-mesto.sk