Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky HLASOVACÍ PREUKAZ

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky HLASOVACÍ PREUKAZ

Volič môže požiadať o vydanie hlasovacieho preukazu OSOBNE najneskôr POSLEDNÝ PRACOVNÝ DEŇ pred konaním volieb (t.j. najneskôr 29. 09. 2023) v úradných hodinách obce. Obec vydá hlasovací preukaz bezodkladne.

Úradné hodiny na MsÚ v Novom Meste nad Váhom:
Utorok : 7.30 – 12.15 / 13.00 – 15.15
Streda : 8.30 – 12.15 / 13.00 – 16.45
Štvrtok : 7.30 – 12.15 / 13.00 – 15.15 - platí len pre vydávanie volebných preukazov !
Piatok : 7.30 – 12.15 / 13.00 – 14.45
Nenechávajte si to na posledný deň.

Kontaktná osoba:     Veronika  Beňáková
Tel.č.:                            032 7402123  -  evidencia obyvateľstva, č.dverí 122
e-mail:                          benakova@nove-mesto.sk

Volič, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v deň konania volieb nebude môcť voliť v mieste svojho trvalého pobytu vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, môže požiadať obec svojho trvalého pobytu o vydanie hlasovacieho preukazu. Obec na základe žiadosti voličovi vydá hlasovací preukaz a zo zoznamu voličov ho vyčiarkne s poznámkou o vydaní hlasovacieho preukazu. Obec vydá hlasovací preukaz voličovi bezodkladne.

Hlasovací preukaz oprávňuje na zápis do zoznamu voličov v ktoromkoľvek volebnom okrsku, teda aj vo volebnom okrsku, v ktorom bol pred vydaním hlasovacieho preukazu zapísaný v zozname voličov.

Hlasovanie voliča s hlasovacím preukazom

Volič je povinný po príchode do volebnej miestnosti preukázať okrskovej volebnej komisii svoju totožnosť predložením občianskeho preukazu a súčasne s občianskym preukazom predloží volebnej komisii hlasovací preukaz, ktorý mu okrsková volebná komisia odoberie a pripojí ho k zoznamu voličov.

zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky