V MESTE NOVÁ ZAHRANIČNÁ INVESTÍCIA

Nie je žiadnym tajomstvom, že mesto sa snaží výhodne speňažiť svoj lukratívny pozemok medzi bývalým Saturom a Western barom p. Š. Hofmanna.

Za týmto účelom vypísalo výberové konanie s uplatnením prvkov dražby so stanovením minimálnej ceny za meter štvorcový, – podrobnosti objasňuje Ing. Dušan Macúch, vedúci oddelenia výstavby, rozvoja mesta a dopravy MsÚ v Novom Meste nad Váhom a pokračuje ďalej:

Záujem prejavili tri firmy, z toho dve zahraničné. Ponukou najvyššej ceny za m2 uspela firma SK Hotel, s.r.o., Senica.
Táto zahraničná spoločnosť podľa slov Ing. Macúcha už dlhšie čas uvažovala o investovaní v našom meste, deklarovala tiež záujem o odpredaj ďalšieho mestského pozemku pred niekdajším Saturom na Ul. F. Kráľa.

Priestor na rohu ulíc Hviezdoslavovej a M.R. Štefánika je vhodný na výstavbu polyfunkčného objektu, prípadne hotelovej kapacity. Konkrétne využitie objektu, ktorý víťaz výberového konania plánuje v tejto lokalite postaviť, vzíde z dohody medzi investorom a mestom. Pri realizácii svojho zámeru musí firma pochopiteľne dodržať podmienky výberového konania, ako aj regulatívov, ktoré má mesto na tento pozemok.