Trenčianska nadácia otvára grantové kolo pre Nové Mesto nad Váhom

Granty pre Nové Mesto nad Váhom

Po takmer jedenástich rokoch fungovania a po dobrých skúsenostiach s grantovými kolami V Dubnici nad Váhom, Bánovciach nad Bebravou a nakoniec v roku 2011 aj v celom trenčianskom kraji máme dobrú správu aj pre aktívnych občanov Nového Mesta nad Váhom. S podporou partnera - spoločnosti Emerson a.s. rozdelíme finančné prostriedky vo výške 3000 € v grantovom kole „Nové nápady na Váhu“.
Od 5. septembra 2011 môžu organizácie alebo aktívne neformálne skupiny z Nového Mesta nad Váhom požiadať o poskytnutie grantu na svoje verejnoprospešné aktivity v rámci pravidiel tohtoročného piateho grantového kola Trenčianskej nadácie. Finančné prostriedky sú určené na podporu projektov zo všetkých oblastí života obyvateľov Nového Mesta nad Váhom. Môžu sa týkať voľného času detí a mladých ľudí, vzdelávania, kultúry, športu, podpory tradícií, sídliskových aktivít, pomoci zdravotne postihnutým, skvalitňovania životného prostredia, prevencie kriminality a podobne.
Termín uzávierky na predkladanie projektov je 7. október 2011 a všetky informácie a formuláre budú od 5. septembra 2011 dostupné na www.trencianskanadacia.sk. Tešíme sa na všetky dobré nápady.

O Trenčianskej nadácii

Sme jediná komunitná nadácia v trenčianskom regióne.
Komunitná = zameraná nie na úzku oblasť pôsobnosti, ale na napĺňanie rôznych potrieb regiónu, v ktorom pôsobí.
Nadácia = organizácia, ktorej prioritou nie je len plnenie vlastných projektov, ale aj zhromažďovanie financií od darcov a ich rozdeľovanie na realizáciu kvalitných projektov iných organizácií v regióne prostredníctvom grantových kôl.
Trenčianska nadácia existuje už takmer 11 rokov a od začiatku bez prerušenia poskytuje granty iným menším neziskovým organizáciám aj jednotlivcom na realizáciu dobrých projektov. Vieme, komu ich dávame, prácu mnohých MVO poznáme nielen z grantových žiadostí, ale aj z osobnej skúsenosti a konkrétnej spolupráce na projektoch. Dokážeme malé čiastky poskladať do väčšej sumy tak, aby naozaj pomohli. Rovnako starostlivo pracujeme s veľkými aj malými peniazmi. Za 10 rokov svojej existencie sme v grantových kolách poskytli rôznym organizáciám a projektom 91 855 €.

Kontaktná osoba:
RNDr. Alena Karasová, správca nadácie,