Študenti Priemyslovky v Novom Meste nad Váhom rokovali v Európskom parlamente v Štrasburgu

201911290804520.8

Už po niekoľkýkrát sa naša škola, SPŠ Nové Mesto nad Váhom, zapojila do súťaže Euroscola pod záštitou Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Na základe aktivít žiakov, ktorí komunikovali v anglickom jazyku formou skype hovorov so zahraničnými partnermi ako i s niektorými známymi osobnosťami z Európskeho parlamentu, v poslednom ročníku súťaže sme boli opäť vybraní medzi úspešné školy zo Slovenska. Naši študenti tak dostali možnosť navštíviť, rokovať v Európskom parlamente v Štrasburgu a vyskúšať si na 1 deň aké je to byť európskym poslancom.
V Štrasburgu 14.11.2019 diskutovali na témy týkajúce sa problémov Európy ako je napríklad migrácia, ochrana životného prostredia, bezpečnosť Európy či problémy mladých ľudí. Našu školu reprezentovalo 24 žiakov a 2 pedagógovia, ktorí sa zodpovedne pripravovali na diskusie v medzinárodných tímoch v Štrasburgu.

Mgr. Veronika Kepshová

Vážim si príležitosť, ktorú sme dostali my, žiaci SPŠ, zúčastniť sa v rámci Euroscoly rokovania v Europarlamente v Štrasburgu. Takú príležitosť má máloktorá škola. Táto skúsenosť nás obohatila nielen o jazykové zručnosti ale i o množstvo nových informácií. Pracovali sme a komunikovali v skupinách so žiakmi z rôznych Európskych krajín, vyjadrovali sme svoje názory a snažili sme sa riešiť problémy na danú tému. Ďakujem za túto príležitosť.

Simon Pecka, III.A

K stiahnutiu