Stretnutie Nových Miest 2012 – Neustadt an der Orla, SRN

Nemecké mestečko Neustadt an der Orla www.neustadtanderorla.thueringen.de sa v dňoch 15. až 17. júna 2012 stalo miestom, na ktorom sa zišlo najviac Novomešťanov z rôznych európskych Nových Miest. Vyše 1000 zástupcov 36 členských miest Spoločenstva Nových Miest v Európe na svojom už 34. stretnutí opätovne vyjadrili myšlienky partnerstva, spolupráce, priateľstva a porozumenia bez ohľadu na hranice, národnú príslušnosť a politické či náboženské presvedčenie.
Oficiálne delegácie európskych Nových Miest v piatok najprv privítal na neformálnom stretnutí starosta Neustadt an der Orla a potom sa tisícka Novomešťanov stretla v miestnej športovej hale na slávnostnom programe. Nové Mesto nad Váhom reprezentovali zástupkyne primátora mesta Ing. Viera Vienerová a PhDr. Kvetoslava Hejbalová a vedúci oddelenia školstva, mládeže a telesnej kultúry Mgr. Dušan Hevery.

V sobotu dopoludnia rokovali na radnici starostovia členských miest o ďalšej spolupráci a zvolili nové vedenie spoločenstva. Zároveň sa začal na viacerých pódiách celodenný kultúrny program. Popoludní na hlavnom pódiu na námestí dostali všetky delegácie príležitosť predstaviť svoje mesto.

Bližšie informácie o Spoločenstve Nových Miest v Európe sú na www.neustadt-in-europa.eu/