Slávnostné podujatie k výročiu SNP a Dňu ústavy SR

Pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania a Dňa ústavy pozval honorárny konzul Slovenskej republiky v SRN p. Wolfgang Eschment zástupcov mesta Nové Mesto nad Váhom na slávnostné podujatie, ktoré sa uskutočnilo dňa 29.9.2010 v nemeckom Neustadt in Sachsen.

Cieľom stretnutia bolo upevnenie vzťahov medzi Slovenskom a Nemeckom prostredníctvom členských miest Spoločenstva Nových Miest v Európe. Na stretnutí sa zúčastnili honorárny konzul Slovenskej republiky p. Wolfgang Eschment, zástupcovia politického, hospodárskeho a kultúrneho života spolkovej krajiny Sasko, starosta a ďalší predstavitelia mesta Neustadt in Sachsen a za slovenskú stranu zástupkyňa primátora mesta Nové Mesto nad Váhom Ing. Viera Vienerová a vedúci oddelenia školstva MsÚ Mgr. Dušan Hevery.

Nasledujúci deň rokovali zástupcovia Nového Mesta nad Váhom so starostom mesta Neustadt in Sachsen o aktuálnych otázkach a možnostiach spolupráce a prezreli si mesto Neustadt in Sachsen a jeho mestské časti.