Prvý máj - sviatok ženského futbalu na Považí.

Ženský a dievčenský futbal zažíva v Európe nebývalý nárast popularity. Výnimkou nie je ani Slovensko. Okrem bášt ženského futbalu ako Žilina, Šaľa či Trenčianske Teplice, registrujeme s potešením záujem o ženský futbal aj v ďalších regiónoch a mestách Slovenska.

Vedenie Slovenského futbalového zväzu na čele s prezidentom, Jánom Kováčikom a Výkonným výborom SFZ, dlhodobo podporuje rozvoj ženského futbalu na celoslovenskej, resp. regionálnej úrovni. O rastúcej popularite ženského futbalu svedčí tiež zvýšený počet prihlásených ženských družstiev v projekte „Dôvera Školský pohár SFZ“, ktorého organizátorom je aj v tomto roku SFZ. Kvalitatívny nárast zaznamenávame aj v ženských mládežníckych regionálnych výberoch v kategóriách žiačok a junioriek, ktoré sú zdrojom talentov a nádejných hráčok mládežníckych výberov Slovenska.
Rozhodnutie Výkonného výboru SFZ prideliť miesto finále Slovenského pohára žien práve Novému Mestu nad Váhom, je logickým dôsledkom ochoty vedenia AFC a mesta pripraviť dôstojné podmienky pre vyvrcholenie najvyššej domácej pohárovej súťaže žien. Zároveň túto voľbu vnímam aj ako dôsledok úspešnej spolupráce SFZ a klubu AFC Nové Mesto nad Váhom na čele s prezidentom klubu, Ing. Dušanom Današom. Vyjadrujem tiež poďakovanie a rešpekt pred spoluprácou futbalového klubu s mestom Nové Mesto nad Váhom. Zo skúseností môžem potvrdiť, že tam, kde funguje dobrá komunikácia medzi športovými funkcionármi a vedením samosprávy, sa vždy, aj keď v nie príliš ekonomicky prajnej dobe, dokážu nájsť dostatočné zdroje pre realizáciu športových aktivít.

Na záver mi dovoľte, milí športoví priatelia, čo najsrdečnejšie vás pozvať vo štvrtok 1. mája do areálu AFC Nové Mesto nad Váhom, kde sa o 13:00 uskutoční finálový zápas Slovenského pohára žien. Verím, že miesta na tribúne sa zaplnia do posledného miesta a prítomní fanúšikovia budú odmenení bohatým športovým zážitkom. Svojou účasťou vyjadríte zároveň podporu ženskom futbalu vo vašom regióne a na Slovensku. Prajem vám príjemný športový zážitok.

Ivan Georgiev
Slovenský futbalový zväz