Projekt: Zvýšenie úrovne informačnej a kybernetickej bezpečnosti - Mesto Nové Mesto nad Váhom

202403041025240.eu-doprava-mirri

Názov projektu: Zvýšenie úrovne informačnej a kybernetickej bezpečnosti - Mesto Nové Mesto nad Váhom

Názov a sídlo prijímateľa: Mesto Nové Mesto nad Váhom, Čsl. armády 1, 915 32 Nové Mesto nad Váhom

Výzva: OPII-2021/7/16-DOP - Rozvoj governance a úrovne informačnej a kybernetickej bezpečnosti v podsektore VS

Výška poskytnutého nenávratného finančného príspevku: 421 637,74 EUR

Stručný opis projektu:

Projekt bude realizovaný s cieľom rozšíriť spôsobilosti v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti v rezorte Organizácie a zabezpečiť súlad so zákonom č. 95/2019 Z.z. a č. 69/2018 Z. z. o kybernetickej bezpečnosti (ďalej len „zákon o KB“) v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Ako KPI projektu (Počet nasadených nástrojov na rozpoznávanie, monitorovanie a riadenie bezpečnostných incidentov) bude nasadený SW nástroj SIEM pre ukladanie a koreláciu logov v sieti spolu so softvérom na monitorovanie a riadenie bezpečnostných incidentov.

V rámci projektu sú realizované nasledovné aktivity:

• Analýza a Dizajn,
  • Nákup technických prostriedkov, programových prostriedkov a služieb,
  • Implementácia a Testovanie,
  • Nasadenie.

Informácie o Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 nájdete na www.opii.gov.sk