Ocenenia pre najlepších športovcov, trénerov a športových funkcionárov

Už po šiesty raz ocenil predseda TSK MUDr. Pavol Sedláček, MPH najlepších športovcov samosprávneho kraja. V úvodnom príhovore im poďakoval za príkladnú reprezentáciu regiónu a zaželal im veľa ďalších úspechov v športovej kariére.
V kategórii dospelých jednotlivcov bola ocenená rýchlostná kanoistka Ivana Kmeťová, reprezentantka SR a dvojnásobná medailistka z ME, Miroslav Kováč, reprezentant SR vo vytrvalostnom behu a v behu do vrchu a Najsilnejší Slovák roka 2009 Branislav Golier.
Ocenenie Talent roka patrí dvojnásobnej majsterke SR v stolnom tenise Monike Uríkovej z Považskej Bystrice.
V kategórii jednotlivcov - juniorov ocenenie získal rýchlostný kanoista Juraj Oršula z Novák, dráhový cyklista Tomáš Ažaltovič zo Športového gymnázia v Trenčíne, džudistka Spartaka Dubnica Tereza Rýdza, vzpieračka Miriam Skovajsová z Nového Mesta nad Váhom, Anna Mária Šilarová - raketová modelárka z Dubnice nad Váhom a karatistka z Prievidze Lucia Hromadová.
Najúspešnejšími kolektívmi v kategórii dospelých sa stali: Raketomodelársky klub z Dubnice nad Váhom, Basketbalový klub z Prievidze a muži i ženy z Atletického klubu TJ Spartak Dubnica nad Váhom.
Z mládežníckych kolektívov boli ocenení: juniorskí majstri Slovenska v ľadovom hokeji z Dukly Trenčín, starší dorastenci Mestského futbalového klubu v Dubnici nad Váhom, starší i mladší dorastenci MŠK Považská Bystrica víťazi l. ligy v hádzanej , džudistky -juniorky z TJ Spartak Dubnica nad Váhom. Ocenenie patrí aj Raketo-modelárskemu klubu v Dubnici nad Váhom a juniorskému štvorkajaku zo ŠG Trenčín, TTS Trenčín a KRK Nováky.
V kategórii športovcov so zdravotným handicapom ocenenie získali úspešní reprezentanti Slovenska Rastislav Tureček v hand-biku, stolný tenista Miroslav Mitaš, a lyžiar Jakub Krako s navádzačom Jurajom Mederom.
V trénerskej kategórii boli ocenení: dlhoročný tréner hádzanárov v Považskej Bystrici Dušan Porubský, tréner boxeristov ŠK Považan v Novom meste nad Váhom František Horňák a tréner vodných pólistov NCHZ Nováky Peter Tkáč.
Za zásluhy o rozvoj športu bol ocenený 87-ročný telovýchovný funkcionár Jednoty Sokol Gabor z Bánoviec nad Bebravou Ernest Janeček, dlhoročný funkcionár v ľadovom hokej a tréner mládeže v Trenčíne Karol Žuffa, ako aj dlhoročný funkcionár vo volejbale v Púchove a v telovýchovných orgánoch v Považskej Bystrici Ing. Ľubomír Mikula.
Prehľad ocenených uzatvárajú telovýchovní funkcionári, ktorí dosiahli vlani okrúhle životné jubileá: Jozef Csillagi, dlhoročný funkcionár basketbalu a hokeja v Trenčíne, Jozef Páleš, aktívny funkcionár rýchlostnej kanoistiky v Novákoch, Miroslav Gröger, dlhoročný funkcionár v hádzanej a ľadovom hokeji, dlhoročná hádzanárska funkcionárka v Trenčíne Cecília Holíková, predseda TJ Žiar Papradno Ing. Stanislav Lališ, vzpieračský funkcionár, tréner a rozhodca Ing. Ján Kahan z Nového Mesta nad Váhom a Mgr. Vladimír Zvalený, tréner letecko-modelárskej reprezentácie Slovenska.