NsP Nové Mesto nad Váhom n.o. a jej dobré správy pre obyvateľov mesta a okolia

202004260824220.img-20200424-wa0003

Vážený pán primátor, predseda Správnej rady,
Vážení poslanci mestského zastupiteľstva Nové Mesto nad Váhom.

Dovoľujem si oznámiť radostnú správu, že dnes 24. 04. 2020 o 8.00 hod. bol na Jednotke intenzívnej starostlivosti inštalovaný najmodernejší prístroj AURA pre pľúcnu ventiláciu v hodnote 30.000,00 € pre pacientov so závažnými pľúcnymi ochoreniami a súčasne bol zaškolený zdravotnícky personál pre aktívne používanie daného prístroja.
Prístroj AURA slovenskej výroby CHIRANA Stará Turá bol zakúpený nadáciou Old Herold cielene pre používanie na JIS NsP Nové Mesto nad Váhom n. o..
Naše poďakovanie patrí členom nadácie Old Herold, menovite Ing. Pavlovi Kašparovi a Ing. Stanislavovi Birošovi.

Pri tejto príležitosti chcem oznámiť ďalšiu radostnú správu, že naša nemocnica obdrží 2 kusy prístrojov NASAL HIGH FLOW na podporu dýchania – pľúcnej ventilácie pre akútne potreby interného oddelenia pre pacientov s ľahším postihnutím pľúc. Tieto 2 prístroje v hodnote 12.000,00 € financuje z vlastných prostriedkov pán Ing. Stanislav Biroš, majiteľ RONA Lednické Rovne.

MUDr. Miroslav Šorf, CSc.