Novomestský superbiker 2016

201605251053590.nm_superbiker_2016

Bodka za cyklistickou sezónou 2015.

Počas nabitej sezóny 2015 sa ťažko popri zamestnaní, pretekoch a venovaniu sa mladým talentom hľadá čas na informovanie o dianí v klube. Skúsime to napraviť v krátkosti teraz. Na jar 2015 sme po zimnej príprave v telocvični začali trénovať vo štvrtky spoločne  MTB na Kamennej.  Ostatné tréningy prebiehali individuálne s rodičmi alebo s kamarátmi.

Naši členovia sa zúčastňovali pretekov na horských bicykloch a Radka Paulechová skúsila niekoľko pretekov na ceste. Išlo hlavne o preteky Slovenský pohár MTB, Valašský pohár mládeže, Český pohár MTB a MTB maratóny.Najväčšiu účasť sme zaznamenali na pretekoch MTB v Bratislave. Najčastejšie nás reprezentovali sestry Radka a Linda Paulechové, Táňa Kurnická, bratia Ondrej a Juraj Szarkoví. Pre zranenie nemohol dlhodobo pretekať Matúš Mikulec. Ostatní členovia zatiaľ nenabrali odvahu  si zmerať sily v pretekoch.

Jednoznačne našou najlepšou pretekárkou sa stala Radka Paulechová, ktorá  sa stala Majsterkou Slovenska MTB XC v Dohňanoch, vyhrala aj celkovo Slovenský pohár medzi staršími žiačkami, stala sa víťazkou Valašského pohára mládeže.
Reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách Európy v rakúskom Grazi, kde obsadila v kombinovanom preteku skvelé 10.miesto a v celkovom hodnotení skončila na 15.mieste v Európe.

Ďalší nádherný úspech dosiahla jej sestra Linda Paulechová,  ktorá sa stala najlepšou mladšou žiačkou v celkovom hodnotení pohára. Na stupňoch víťazov ju v nových dresoch Novomestský Superbiker krásne doplnili Zina Polick a jej sestra Tamara Polick. Sestry Polick sa stali našimi členkami v septembri. Bola to nádherná bodka za tohtoročnou cyklistickou sezónou.

V záverečnom hodnotení MTB sme ako „mladý“ klub v rámci Slovenska skončili na 11. mieste zo 46 klubov!

Ďakujeme všetkým deťom, ich rodičom a príbuzným, ktorí pomáhajú mladým cyklistom. Ďakujeme všetkým firmám a ľuďom za pomoc pri organizovaní pretekov Novomestský Superbiker.

Detské preteky Novomestský Superbiker 2016 v Novom Meste nad Váhom budú  25.6.2016.