MOBILNÝ ZBER BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÉHO KOMUNÁLNEHO ODPADU ZO ZÁHRAD

Mobilný jesenný zber biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu zo záhrad je dôležitou súčasťou starostlivosti o životné prostredie v našom meste. Tento proces nám umožňuje efektívne zhromažďovať a následne spracovávať organický materiál, ktorý pochádza z vašich záhrad. Je dôležité, aby sa táto činnosť uskutočnila v súlade s harmonogramom, ktorý je starostlivo naplánovaný.

V tomto roku budeme sezónny zber biologicky rozložiteľného odpadu zo záhrad realizovať v 43. týždni, konkrétne v období od 21. do 25. októbra 2024.

Zber sa uskutoční v súlade s presne stanoveným harmonogramom, ktorý zabezpečuje, že všetky oblasti mesta budú pokryté a odpad bude zvážaný včas a efektívne. Harmonogram bol vytvorený tak, aby umožnil čo najväčšiu efektivitu a minimalizoval akékoľvek dopravné obmedzenia alebo nepríjemnosti pre občanov.

Biologicky rozložiteľný odpad, zahŕňa konáre väčších rozmerov a drevnú hmotu, ktorá vzniká z orezávania stromov a krov ktorý sa často nezmestí do štandardných nádob na bioodpad. Preto je potrebné, aby občania mali od TSM  jasné pokyny, ako správne pripraviť tento odpad na zber.

Je zásadné dodržiavať niekoľko dôležitých pokynov pri príprave BRO na zber. V prvom rade by sme chceli požiadať všetkých občanov, aby tento odpad nevkladali do igelitových vriec, nezväzovali ho drôtom ani nevkladali do plastových nádob alebo iného obalového materiálu. Takto pripravený odpad totiž nebude možné odobrať. Správne pripravený odpad je dôležitý  pre proces ďalšieho spracovania a zhodnocovania v kompostárni. BRO sa následne spracováva podrvením, čo umožňuje jeho efektívnu transformáciu na kompost, ktorý je opätovne použitý občanmi alebo TSM pri výsadbách.

Umiestnenie BRO pre zber.

Poprosíme obyvateľov rodinných domov, aby umiestnili odpad na také miesto na svojom, resp. mestskom  pozemku, kde nebude obmedzovať alebo ohrozovať chodcov a cestnú premávku. Je dôležité zabezpečiť, aby k tomuto odpadu bol zabezpečený voľný prístup pre zberové mechanizmy, ktoré ho budú zhromažďovať. Dopomôžete tak rýchlemu  a efektívnemu  priebeh celého zberu.

Pripomíname:

Občania majú počas celého roka možnosť bezplatne odovzdať BRO na Zberovom dvore. Toto zariadenie je k dispozícii pre všetkých, ktorí potrebujú odovzdať väčšie množstvo organického odpadu mimo plánovaného zberu. Zberový dvor poskytuje pohodlné a ekologické riešenie na likvidáciu BIO odpadu, pričom zároveň prispieva k celkovému zlepšovaniu životného prostredia v našom meste.  ZBEROVÝ DVOR

HARMONOGRAM:

18.marec, 21.október  (pondelok):  800 – 1500 hod.

Brigádnická, Lipová, Vysoká, Vinohradnícka, Letná, Stredná, Slnečná, Bočná, Krátka, Malá, Jarná, Krajná, Železničná, Zelená, Tichá, Dolná, Južná, S. Jurkoviča, Budovateľská, M. Rázusa, Krčméryho, kpt. Nálepku,  Fándlyho, Čachtická, Piešťanská a ostatné priľahlé ulice;

19.marec, 22.október  (utorok):  800 – 1500 hod.

Jánošíkova, Šafárikova, Kuzmányho, Moyzesova, Javorinska, G.Institorisa, Športová, Riznerova, A.Dubčeka, Pyšná, Kamenná, Poľovnícka, Lesnícka, Šoltésovej, V.Bilčíka, Sasinkova, Langsfeldova, Jesenského, M. Chrásteka, Škultétyho, Nová, Bajzova, Jilemnického, Bernolákova, Bratislavská, Svätoplukova, Fr. Kráľa, Hviezdoslavova, Stromová, Štúrova a ostatné priľahlé ulice;

20.marec, 23.október  (streda):  800 – 1500 hod.

Inovecká, kpt. Uhra, Kmeťova, Benkova, Malinovského,Vajanského, Holubyho, J.Gábriša, P.Matejku; Bzinská, M.Ďuržu, J.Bernovského, J.Durdíka; O. Plachého, Severná, Royova, Hečkova, Kukučínova, Tajovského, Klčové, a ostatné priľahlé ulice;

21.marec, 24.október  (štvrtok):  800 – 1500 hod.

Robotnícka, Košikárska, Ružová, Slovanská, Čulenova, Izbická, Záhradná, Kvetinová, Sadová, Odborárska, Beckovská, Riečna;

Poľná, Mlynská, Mostová, Tehelná, Mnešická, Srnianska, Pri klanečnici, Tušková, Turecká, Haluzická, Bohuslavická, Bošácka, Pri záhradách, Pod Zvonicou a ostatné priľahlé ulice;

22.marec, 25.október  (piatok):  800 – 1500 hod.

dozber

Nové Mesto nad Váhom, 15.10.2024/jk