Mestský mládežnícky parlament mesta Nové Mesto nad Váhom zasadal

Mestský mládežnícky parlament  mesta Nové Mesto nad Váhom prvýkrát  zasadal 27. novembra 2023 o 11:00 hod. v priestoroch Mestského úradu.

Mládežníci na  prvom zasadnutí mali na programe  pätnásť  bodov, venovali sa i Návrhu organizačnej štruktúry MMPNM, voľbou do funkcie Predsedníctva – výkonného výboru MMPNM, návrhom aktivít pre rok 2023...  Tešíme sa na spoluprácu.

MsZ Nové Mesto nad Váhom, na 5. zasadnutí dňa 19.9.2023 uznesením č. 118/2023  schválilo v bode 12. zriadenie mládežníckeho parlamentu a jeho štatútu.

Prvé vzdelávanie zástupcov základných a stredných škôl Nového Mesta nad Váhom  "Sila mladých – Youth powe" sa konalo 26. – 28. októbra 2023 na Dubníku.

Školenie mládežníckeho parlamentu  bolo realizované v úzkej spolupráci s mestom Nové Mesto nad Váhom a cieľom projektu je zvýšiť povedomie o demokratickom systéme a jeho reflektovaní na činnosť študentských parlamentov a následne zvýšiť aktívnu participáciu mládeže na živote ich komunít.