MESTO VZDALO HOLD PRÁCI UČITEĽOV

Práca učiteľa je dnes náročná. Bola vždy, ale v súčasnosti je učiteľský chlebíček oveľa tvrdší. O to viac teší, že naše mesto nezabúda na ľudí, ktorí svoj život zasvätili tejto profesii a pri príležitosti Svetového dňa učiteľov, ktorý UNESCO vyhlásilo na 5. októbra, tých najlepších každoročne oceňuje. Nebolo to inak ani tento rok.

Presne v deň sviatku učiteľov sa v príjemnom komornom prostredí ZUŠ J. Kréna uskutočnilo slávnostné zasadanie komisie školstva, mládeže a telesnej kultúry pri MsZ, na ktorom z rúk prednostu MsÚ Ing. D. Današa, ktorý sa k oslávencom i prihovoril, vedúceho odd. školstva, mládeže a telesnej kultúry MsÚ Mgr. D.Heveryho a preds.komisie školstva, mládeže a telesnej kultúry Mgr. J. Šteklerovej ocenenia prevzali títo pedagogickí zamestnanci škôl a školských zariadení: Mgr. M. Hluchý, uč. II. st. - ZŠ Tematínska ul., Mgr. K. Justiňáková, zást. riad.- ZŠ kpt. Nálepku, M. Pišoftová, vedúca ŠJ - ZŠ Odborárska, Mgr. M. Bumbál, učiteľ – ZŠ sv. Jozefa, D. Klimek, učiteľ HV – ZUŠ J. Kréna, D. Gašparová, učiteľka – MŠ Poľovnícka ul., Mgr. J. Šteklerová, učiteľka – ZSPŠ, Bc. E. Vatrtová, hlavná majsterka odb. výchovy - ZSŠOaS, Mgr. A. Faboková, učiteľka – SOU, Mgr. S. Paučin, riad. školy – SOU, RNDr. J. Habová, učiteľka – Gymnázium M.R. Štefánika, Mgr. M. Valláš, učiteľ – Gymnázium sv. Jozefa, Mgr. D. Cibulková, učiteľka - Špeciálna základná škola.

Po milom kultúrnom programe v réžii ZUŠ a oficialitách spojených s oceňovaním podujatie zakončila neformálna beseda. Tém na debatu medzi sebou i zástupcami mesta bolo, ako inak, bohato. Do svojich domovov sa ocenení rozchádzali s dobrým pocitom, že ich práca má zmysel, čo si uvedomujú nielen oni samotní, ale aj samospráva. Ostatne, dôkazom toho bolo aj toto tradičné podujatie.