Máme vicemajsterky Slovenska v basketbale

201705311034080.msr_k_medzi_kosicankami

V dňoch 26. - 28. mája sa v športovej hale Lokomotívy Košice konali Majstrovstvá SR v basketbale dievčat vo vekovej kategórii „žiačky“. Naše mesto reprezentovali dievčatá z BK Čierni panteri, ktorý pôsobí pri centre voľného času. Na MSR postúpili ako víťaz oblastnej súťaže SR – západ spolu s druhou BKM Junior UKF Nitra. Zo stredu Slovenska postúpili BK ŠKP Banská Bystrica a ŠBK Spišská Nová Ves a z východu dve domáce družstvá Young Angels „2003“ Košice a Young Angels „2004“ Košice.

Naše „panterky“ s jedinou prehrou s YA „2003“ Košice a po víťazstvách nad ostatnými účastníkmi záverečného turnaja obsadili druhé miesto a domov si odviezli strieborné medaily s titulom vicemajsterky SR.

Ani v individuálnych hodnoteniach sa naše dievčatá nestratili. Naša najlepšia hráčka Katarína Mikudíková bola zaradená do „A“ All Stars päťky šampionátu a Žofia Paulovičová s Natáliou Vojtekovou do „B“ päťky.

Konečné poradie na MSR:

1.       miesto – Young Angels 2003 Košice