I. etapa čistenia priestorov na Bzinskej ulici

Čistenie priestorov bývalých kasární I.etapa

Chátrajúci priestor bývalých kasární na Bzinskej ulici (v zadnej časti sa nachádza priestor pre výcvik a venčenie psov) sa stával nebezpečným miestom pohybu pre občanov i domácich miláčikov, a preto bolo nevyhnutné začať tento priestor kultivovať.

Technické služby mesta začali v januári 2024 prvú etapu čistenia týchto priestorov od náletových drevín, čiernych skládok a odstraňovanie nebezpečných polorozpadnutých budov.

Vyčistením čiernych skládok a odstránením náletov a spadnutých prístreškov sa stal priestor otvorený, prehľadný, bezpečný a ľahšie kontrolovateľný.

Priestor je prehľadnejší a bezpečnejší i pre majiteľov psíkov, keďže v krovinách sa nebudú zdržiavať diviaci.

V čistení priestorov budeme pokračovať po vydaní búracích a výrubových povolení na jeseň 2024, v spolupráci s harmonogramom prác Technických služieb mesta.

Nové Mesto nad Váhom, 26.2.2024 JK