HLASUJME A VYHRAJME PRE NAŠE MESTO DETSKÉ IHRISKO

Mesto Nové Mesto nad Váhom sa zapojilo do súťaže LIDL detské ihrisko. Máme šancu vyhrať pre mesto detské ihrisko.
Ihrisko Žihadielko postaví LIDL v 10 víťazných obciach alebo mestách. Do súťaže sa mohli zapojiť obce a mestá, kde je aspoň jedna predajňa LIDL.
Hlasovanie prebieha na webe Zihadielko.sk od 21.1.2016 do 29.2.2016.
Zo 102 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 96 miest alebo obcí. Podľa počtu obyvateľov sú rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To bude prebiehať v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získajú prvé dve mestá či obce z každej kategórie. Každý registrovaný účastník bude môcť raz za 24 hodín označiť svojho favorita, jeden hlas navyše môže každý deň získať, ak na stránke zvládne jednoduchú online hru. Víťazi budú známi najneskôr 14. marca.
Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Tomu sú prispôsobené aj dopadové plochy: pre menšie deti to je EPDM liata guma, pre väčšie štrk. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Hodnota ihrísk je 870.000 €.