Finálové kolo Ligy žiackych družstiev 2011

V sobotu 1.10.2011 sa vo vzpieračskej hale v Bobrove konalo tretie finálové kolo žiackej ligy o titul Majstra Slovenska vo vzpieraní .v družstvách. Zo žiackych družstiev Slovenska sa do finálového kola prebojovalo 5 družstiev, medzi nimi aj družstvo žiakov z Nového Mesta nad Váhom. Farby nášho mesta reprezentovalo družstvo žiakov v zložení: Denis Daniel, Martin Holič, Andrej Kováčik, Matej Kubák a Adam Pristach.

V disciplíne trh
Adamovi Pristachovi sa podarilo trhnúť 15 kg a nadhodiť 20 kg
Andrej Kováčik trhol 40 kg a v nadhodil činku o hmotnosti 50 kg
Matej Kubák v trhu ustálil nad hlavou činku o hmotnosti 40 kg a v nadhodil 55 kg
Martin Holič potvrdil že trh je jeho silná disciplína a hravo zvládol činku o hmotnosti 55 kg, v nadhode technicky dokonalým pokusom zvládol činku o hmotnosti 60 kg .
Najlepší výkon v družstve našich vzpieračov dosiahol 13 ročný Denis Daniel, ktorý v disciplíne trh dostal nad hlavu 60 kg a v nadhode si hravo poradil s činkou o hmotnosti 80 kg.

Naše žiacke družstvo vzpieračov výkonom 1976 bodov skončilo na peknom 3. mieste, druhé miesto obsadilo družstvo domácich z Olympu Bobrov a Titul Majstra Slovenska žiackych družstiev na rok 2011 získalo družstvo z Veľkého Medera.

Poradie

Družstvo