Dni mesta - udeľovanie ceny Osobnosť mesta

202306131358290.dni-mesta-osobnost-mesta-2023-prva

Vážení Novomešťania,

v dňoch 9.6.2023 až 11.6.2023 sa v našom meste konali DNI MESTA. Aj tento rok boli spojené s udeľovaním ceny primátora mesta  - OSOBNOSŤ MESTA.

Cena – OSOBNOSŤ MESTA je udeľovaná občanom mesta, ktorí sa svojou celoživotnou, obetavou  prácou a konaním pričinili o rozvoj nášho mesta a skvalitňovanie všetkých služieb, ktoré  mesto svojim obyvateľom ponúka.

Piatok (9.6.) si v dopoludňajších hodinách z rúk primátora mesta Ing. Františka Mašlonku, prevzali ocenenia žiaci základných a stredných škôl a školských zariadení. V piatkový podvečer primátor mesta slávnostne udelil ocenenie OSOBNOSŤ MESTA takto:

Z rúk primátora prevzal cenu OSOBNOSŤ MESTA a „kľúč od mesta Nové Mesto nad Váhom“  Ing. Jozef Trstenský za celoživotnú aktívnu angažovanosť vo verejnom živote a za zásluhy pri rozvoji a budovaní mesta Nové Mesto nad Váhom.

Za dlhoročnú aktívnu činnosť v oblasti školstva bola ocenená  PhDr. Kvetoslava Hejbalová.

Za aktívnu dlhoročnú činnosť v sociálnej oblasti ocenil primátor mesta pani Ing. Vieru Vienerovú.

Za celoživotné dielo v oblasti zachovávania kultúrneho dedičstva si ocenenie prevzala Mgr. Daniela Arbetová.

Za činnosť v oblasti umenia a kultúry prevzal cenu Osobnosť mesta Mgr. Viliam Polák.

Za celospoločenskú angažovanosť cenu z rúk primátora mesta prevzal Bc. Ján Kudlík.

Na základe uznesenia MsZ, bolo udelené čestné občianstvo prof. Ing. arch. Bohumilovi  Kováčovi, PhD.

Oceňovanie najúspešnejších žiakov a študentov základných a stredných škôl Nového Mesta nad Váhom výročnou cenou primátora Mesta Nové Mesto nad Váhom v oblasti výchovy a vzdelávania, je morálne ocenenie žiakov v príslušnom školskom roku za významné úspechy dosiahnuté v oblasti výchovy a vzdelávania alebo za mimoriadny humánny čin.

Cenu každoročne udeľuje primátor mesta na základe návrhu Komisie školstva, mládeže a športu pri MsZ,  alebo z vlastného podnetu.

V tomto školskom roku 2022/2023 boli predložené dva návrhy primátora mesta za mimoriadne výsledky v oblasti športu a 7 návrhov vo vekovej kategórii detí do 15 rokov a 22 návrhov vo vekovej kategórii od 15 do 30 rokov.

Za mimoriadne úspechy v oblasti športu a telesnej kultúry primátor mesta Ing. František Mašlonka odovzdal výročnú cenu:

Volejbalovému klubu VK Nové Mesto nad Váhom starším žiakom – majstrom Slovenska a starším žiačkam - vicemajsterkám Slovenska.

Vo vekovej kategórii detí do 15 rokov (ZŠ a osemročné gymnáziá)  odovzdal výročnú cenu primátor mesta v kategórii :

- spoločenskovedných predmetov: Tamare Volárovej, GMRŠ, 8-roč.štúdium, Nové Mesto nad Váhom

- prírodovedných predmetov: Adele Markechovej- Spojená škola sv.Jozefa, Nové Mesto nad Váhom

- šport:  Adriánovi Zámečníkovi , CVČ,  Nové Mesto nad Váhom

Vo vekovej kategórii mládeže od 15 do 30 rokov (stredné školy) odovzdal výročnú cenu primátor mesta v kategórii :

- spoločenskovedných predmetov: Viktórii Márii Balušíkovej - Bilingválne slovensko–španielske gymnázium, Nové Mesto nad Váhom

- prírodovedných predmetov: Jakubovi Prítrskému - GMRŠ, Nové Mesto nad Váhom

V kategórii technických a odborných  predmetov si ocenenie odniesli dvaja nominanti:

Študentská spoločnosť Coffee Punch, - 4.ročník, Stredná odborná škola obchodu a služieb -manažment firmy: Filip Pyšný, Kristína Zemková, Vanesa Izakovičová, Natália Kováčiková, Adriana Kuruczová, Nové Mesto nad Váhom

a   Adam Malo - Stredná priemyselná škola, Nové Mesto nad Váhom

V kategórii kultúra a umenie bola ocenená Mária Kudlíková, ZUŠ J. Kréna, Nové Mesto nad Váhom.

Za oblasť športu boli ocenení dvaja nominanti:

Nataša Taušová, GMRŠ,  Nové Mesto nad Váhom a Bystrík Šálek, GMRŠ,  Nové Mesto nad Váhom

Všetkým OSOBNOSTIAM MESTA Nové Mesto nad Váhom a všetkým oceneným žiakom a študentom gratulujeme a želáme veľa zdravia a úspechov aj naďalej.