Československý pohár vo vzpieraní masters v družstvách

V sobotu 20.8.2001 sa vo Veľkom Mederi konal Československý pohár vo vzpieraní masters v družstvách. Tejto súťaže sa zúčastnilo šesť družstiev z Českej a Slovenskej republiky. Farby nášho mesta reprezentovalo družstvo v zložení Ľuboš Oravec, Peter Herák a Milan Kubák.

V disciplíne trh Peter Herák dostal nad hlavu činku o váhe 77 kg, Milanovi Kubákovi sa podarilo trhnúť 94 kg. Najviac z celého družstva sa podarilo trhnúť činku o váhe 121 kg Ľubovi Oravcovi.

V disciplíne nadhod dostal nad hlavu Peter Herák 95 kg, Milan Kubák nadhodil 122 kg . Luboš Oravec nadhodil 154 kg bolo to najlepší výkon na tejto súťaži . Náš pretekár Ľuboš Oravec skúšal dostať nad hlavu 160 kg a ale chýbal ten povestný malý kúsok aby túto váhu zafixoval. Taktiež Luboš Oravec dosiahol najlepší výkon celej súťaže.

Družstvo vzpieračov z Nového Mesta nad Váhom skončilo na tejto súťaži na výbornom 2 mieste za domácim družstvom z Veľkého Medera a tretiu priečku obsadilo družstvo z Českej republiky zo športového klubu vzpierania Havířov.

Naši vzpierači si vyskúšali svoje sily na činke , ktoré budú potrebovať Na Europských hrách masters 2011 , ktoré sa konajú v Talianskom Linane v Septembri.

Poradie Družstvo Výkon

1.