Československý pohár vo vzpieraní družstiev masters

Medzi siedmimi družstvami z Čiech a Slovenska, ktoré sa zúčastnili 1. ročníka Česko - slovenského pohára vo vzpieraní družstiev masters dňa 21. augusta 2010 vo Veľkom Mederi, boli aj naši borci zo Športového klubu vzpierania Považan Nové Mesto nad Váhom. Do bojov zasiahli: Ivan Solovic, Peter Herák, Milan Kubák a Ľubomír Oravec.
V trhu Ivan Solovic dal na druhý pokus nad hlavu základnú váhu 70 kg, v treťom pokuse sa mu nepodarilo zdolať 72 kg. Ľubomír Oravec hravo zvládol základnú váhu 110 kg a takisto s prehľadom trhol činku s hmotnosťou 117 kg. V treťom pokuse predviedol Ľubo svoje majstrovstvo, keď trhol činku o váhe 122 kg. Peter Herák nemal problémy s 85 kg činkou, no na váhe 90 kg v oboch pokusoch pohorel. Milan Kubák začal svoj základný pokus pri hmotnosti 85 kg, v druhom pokuse zvládol činku, na ktorej mal naložených 90 kg. V treťom pokuse sa mu tiež darilo, keď nad hlavu dostal 95 kg.
V nadhode si Ivan Solovic v prvom pokuse poradil s 90 kg činkou, v druhom a treťom pokuse chýbalo málo, aby zdolal váhu 92 kg. Ľubomír Oravec v prvom pokuse dopravil nad hlavu 145 kg. V druhom pokuse si nechal na činku naložiť o 10 kg viac - 155 kg. Túto váhu taktiež zdolal. V trťom pokuse nastúpil na pódium s odhodlaním zdolať hmotnosť160 kg. Bojovne činku dostal na prsia, ale vyraziť ju nad hlavu sa mu už nepodarilo.
Peter Herák v základnom pokuse si s prehľadom poradil so 100 kg činkou, no na váhe 105 kg sa mu pokus nepodaril. Činku si nechal zvýšiť na 106 kg, vynaloženou enormou silou ju hravo nadhodil. Milan Kubák v prvom pokuse nadhodil 105 kg, v druhom pokuse si nechal na činku naložiť 115 kg, ktoré tiež dostal nad hlavu a v treťom pokuse sa mu podarilo nadhodiť 121 kg.
V celkovom poradí sa naše družstvo umiestnilo na treťom mieste s počtom nadvíhaných 684 kg. Získaný pohár za Novomešťanov prevzal kapitán Ivan Solovic. Na 2. mieste skončilo družstvo z Dolného Kubína s nadvíhanými 712 kg, prvú priečku obsadili domáci z Veľkého Medera so 736 kg.
Najlepší výkon z nášho družstva dosiahol Ľubomír Oravec, keď v dvojboji nadvíhal 277 kg, na 2. mieste skončil Milan Kubák s dosiahnutým výsledkom v dvojboji 216 kg.Tretí najlepší výkon podal Peter Herák so 191 kg v dvojboji, štvrtý v poradí za 160 kg v dvoboji skončil kapitán družstva Ivan Solovic.
Na tomto podujatí si naši vzpierači preverili svoje sily pred septembrovými majstrovstvami sveta vo vzpieraní masters v Poľsku, kde farby SR a Nového Mesta nad Váhom z nášho ŠK vzpierania Považan budú hájiť Peter Herák a Ľubomír Oravec.