Cenu Osobnosť mesta získalo šesť Novomešťanov

Ľubo Trautenberger ▪️   Michal Bartek, poslanec NR SR, podpredseda TSK ▪️  Ing. František Mašlonka, primátor mesta Nové Mesto nad Váhom ▪️  Ing. Jozef Trstenský, podpredseda TSK, prednosta OÚ NMnV ▪️  Mgr. Andrej Neuschl, zástupca primátora mesta

Ocenení: MUDr. Štefan Durdík, PhD., MHA, MPH ▪️  Ferdinand Bolebruch ▪️  Peter Hlavatý, prevzal cenu v zastúpení za Antonína Tomečka ▪️  Mgr. Martin Šimovec ▪️  PaedDr. Jaroslav Jeřábek ▪️  Milan Kubák

Primátor Mesta Nové Mesto nad Váhom František Mašlonka ocenil šesť významných osobností. Cenu Osobnosť mesta si Novomešťania prevzali 7. júna 2024.

Pri príležitosti 80. výročia udelenia štatútu mesta Nové Mesto nad Váhom sa uskutočnil Deň mesta. Súčasťou osláv bolo aj udelenie ceny primátora Osobnosť mesta. Cena sa udeľuje ľuďom, ktorí významným spôsobom prispeli k prezentácii mesta.

Titul Osobnosť mesta získalo šesť významných osobností Nového Mesta nad Váhom.

Titul Osobnosť mesta bol udelený prof. MUDr. Štefanovi Durdíkovi, PhD., MHA, MPH za celoživotnú aktívnu angažovanosť v oblasti zdravotníctva.

Titul Osobnosť mesta bol udelený  Milanovi Kubákovi za činnosť v oblasti športu.

Titul Osobnosť mesta bol udelený  Antonínovi Tomečkovi za činnosť v hospodárskej oblasti a v oblasti podnikania.

Titul Osobnosť mesta bol udelený  Ferdinandovi Bolebruchovi za činnosť v oblasti umenia a kultúry.

Titul Osobnosť mesta bol udelený  Mgr. Martinovi Šimovcovi za celospoločenskú angažovanosť aj v iných oblastiach života.

Titul Osobnosť mesta bol udelený  PaedDr. Jaroslavovi Jeřábkovi za činnosť v oblasti školstva.

Na základe uznesenia MsZ, bolo udelené čestné občianstvo prof. MUDr. Štefanovi Durdíkovi, PhD., MHA, MPH.

Všetkým všetkým gratulujeme a želáme veľa zdravia a úspechov aj naďalej.

Nové Mesto nad Váhom, 11.6.2024