5th INTERNATIONAL CHILDREN’S SPORTS GAMES-Konya Turkei

201504271057180.laura_mikusova_trh_foto_5

V Tureckom meste Konya sa v dňoch 19.4.-24.4.2015  konal 5. ročník Medzinárodných športových  hier mládeže. Na tejto súťaži sa zúčastnili pretekári z 22 štátov, ktorí si merali sily v 10 športoch. Z centra voľného času Nové Mesto nad Váhom zo vzpieračského krúžku reprezentovala nielen naše mesto i Slovensko 13- ročná Laura Mikušová.  Mladá pretekárka súťažila v hmotnostnej kategórii do 58 kg, kde bola najmladšou pretekárkou. V trhu si poradila s činkou s hmotnosťou  50 kg a v nadhode zdolala činku s hmotnosťou 60 kg.  S výsledkom v dvojboji 110 kg obsadila pekné 5. miesto.

Slovensko reprezentovali vo vzpieraní okrem Laury Mikušovej - Sebastian Cabala z Trenčína, ktorý obsadil v hmotnostnej kategórii do 45 kg výkonom v dvojboji 111 kg piate miesto. Ďalším pretekárom v družstve vzpieračov v hmotnostnej kategórii do 62 kg bol Vladimír Škapec z Bobrova, ktorý nadvíhal v dvojboji 159 kg a umiestnil sa na 7. mieste. Perfektný výkon predviedol Tomáš Romaňák z Bobrova v hmotnostnej kategórii do 77 kg ,ktorý trhol činku s hmotnosťou 105 kg a v nadhode dostal nad hlavu  131 kg.  Výkonom  236 kg v dvojboji vyhral túto váhovú kategóriu a priniesol tak na Slovensko prvé zlato z tejto súťaže.

Lauru Mikušovú okrem ligových súťaží a majstrovstiev Slovenska čaká príprava na Turnaj olympijských nádejí Vyšehradskej štvorky vo vzpieraní, ktorý sa bude konať na Zelenej  Vode v Novom Meste nad Váhom  dňa 4.7.2015.

Milan Kubák