32. stretnutie Nových Miest v Európe

Stretnutie Nových Miest 2010

32. stretnutie Nových Miest v Európe, tridsaťdva zastúpených samospráv, ktorých spája nielen názov miest. Tentoraz sa Novomešťania zišli v Novom Meste na Morave. Naša oficiálna 5 - členná delegácia vedená zástupkyňou primátora mesta Ing. Vierou Vienerovou spolu s päticou poslancov mestského zastupiteľstva a Bučkovankou, ktoré sa na druhý deň pripojili, to nemali ďaleko, aj keď cestovali do zahraničia. Po oficiálnom privítaní 18. júna hlavný program bol na ďalší deň na námestí a v priľahlých uliciach mesta. Na štyroch pódiách na účastníkov čakal bohatý program. Na hlavnom pódiu o. i. vystúpila i čsl. legenda – skupina Olympic a dychovkové pódium o 16,00 h patrilo našej Bučkovanke, ktorá zožala veľký úspech. Súčasťou programu bola i poznávacia novomestská súťaž a ďalšie súťažné zápolenia. Z pestrého programu si mohol vybrať každý. Popri zábave sa nezabudlo ani na povinnosti, predstavitelia novomestských miest rokovali na radnici a spoločne sa tiež zúčastnili slávnostného odhalenia pamätnej tabule na kultúrnom dome. Ostatný deň (20. 6.), tak ako tie predošlé, prešiel rýchlo a dnes našim i tým ostatným Novomešťanom zostali už len spomienky. Nielen pri nich mohli konštatovať, že na stretnutí Nových Miest bolo všetko po starom: nechýbali príjemná atmosféra, pracovné nasadenie i dobrá zábava. Už dnes sa tešia na 33. stretnutie, ktoré bude v nemeckom meste Neustadt/Hessen 9. – 11. septembra 2011.