2. KOLO MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA VO VZPIERANÍ MASTERS

200811051111280.vzpieranie

Dňa 25.10. 2008 v sobotu v Košickej Mestskej vzpieračskej hale sa konalo 2. kolo Majstrovstiev Slovenska vo vzpieraní masters. Svoje sily na činke si prišli zmerať družstvá z Veľkého Medera, Dolného Kubína, Hlohovca, domáci Košičania a do súboja zasiahlo aj naše družstvo vzpieračov zo Športového klubu vzpierania Považan Nové Mesto nad Váhom. Farby Nového Mesta reprezentovalo na tomto podujatí 5 vzpieračov. Kapitán Družstva Ivan Solovic, Ján Trebichavský , Peter Herák, Róbert Padač a Milan Kubák.
V prvej disciplíne „Trh“ sa Róbertovi Padačovi podarilo vzoprieť 65 kg, Ivan Solovic trhol 70 kg, Peter Herák v trhu dostal nad hlavu 77 kg a Milanovi Kubákovi sa podarilo v trhu vzoprieť 90 kg. Ján Trebichavský trhol 100 kg.
V „nadhode“ Róbert Padač dostal nad hlavu 90 kg, Ivan Solovic nadhodil 90 kg, Peter Herák v nadhode vzoprel váhu 95 kg, Milan Kubák ustálil nad hlavu váhu činky 117 kg. Ján Trebichavský vzoprel v nadhode činku o váhe 132 kg.

Celkovo v olympijskom dvojboji naši vzpierači vzopreli
Róbert Padač 155 kg
Ivan Solovic 160 kg
Peter Herák 170 kg
Milan Kubák 207 Kg
Ján Trebichavský 232 Kg

Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo vzpieračov z Veľkého Medera , druhú priečku obsadilo družstvo z Dolného Kubína, tretí stupienok obsadilo družstvo z Hlohovca, štvrté miesto obsadili naši vzpierači z Nového Mesta nad Váhom. Pohár prevzal kapitán družstva Ivan Solovic. Na poslednom mieste sa umiestnilo družstvo z Košíc.

Milan Kubák
                                                                                         tajomník ŠK vzpierania